Unikatowa w skali kraju kolekcja 26 makiet zamków i twierdz, będących niegdyś w posiadaniu Rzeczpospolitej, obecnie leżących na terytorium Ukrainy. Zwiedzanie z przewodnikiem w stroju historycznym to żywa lekcja historii, podczas której możemy przekonać się jak wyglądała potęga historycznej Polski z XVI wieku.

Start:

Witamy w quizie poświęconym parku, czeka na ciebie pytań!

Rezultat quizu

Wszytkie pytania
Prób
Prawidłowe odpowiedzi
Błędne odpowiedzi
Wynik procentowy quizu
Twój końcowy wynik

Spacerując w cieniu Królewskiej Chorągwi Husarskiej, która powiewała w trakcie bitew Chocimskich, będzie można przekonać się o potędze XVI – wiecznej Rzeczpospolitej. Oprócz budowania świadomości geograficznej i historycznej terenów należących niegdyś do naszych przodków, przekonamy Was jak wiele do poznania i zwiedzenia znajduje się niemalże w zasięgu ręki, na zachodniej Ukrainie, jak urzekające jest piękno Wołynia i Podola. Co bardziej ciekawskim, pokażemy jak wiele nastroju starożytnej Grecji i Rzymu można odnaleźć na półwyspie Krymskim.

Jaki zamek jest największy na kresach wschodnich?

Kamieniec Podolski

Twierdza, której przez 300 lat nikt nie był w stanie zdobyć. Położona u wjazdu do miasta Kamieniec Podolski otoczonego dookoła rzeką Smotrycz tworzącą naturalną fosę.To tutaj zginął pułkownik Jerzy Wołodyjowski będący pierwowzorem postaci Michała J. Wołodyjowskiego z powieści Henryka Sienkiewicza.

1618

Rok powstania zamku

40

Liczba odpartych oblężeń

1989

Wpis na listę UNESCO

Gdzie matka rzuciła dramatyczną klątwę na syna?

Wiśniowiec

Pałac Wiśniowieckich i Mniszchów. Jedna z najwspanialszych barokowych rezydencji magnackich na Wołyniu. Za czasów księcia Jeremiego był na tyle mocno obwarowany, że obronił się w 1648 roku przed kozakami Chmielnickiego. Od nazwy miejscowości prapradziad Jeremiego Michał Zbaraski przybrał nazwisko Wiśniowiecki.

1720

Rok powstania pałacu

1920

Rok pierwszego zniszczenia pałcu

1944

Rok drugiego zniszczenia pałacu

Gdzie zamek zbudowała królowa od włoszczyzny?

Liceum Krzemienieckie w Krzemieńcu

Słynne Ateny Wołyńskie. Wysokiej klasy liceum mieściło się w dawnym Kolegium Jezuickim zespołu pałacowego Wiśniowieckich. Ukończyli je m.in. Juliusz Słowacki, który “wielkim poetą był” czy Ernest Malinowski – twórca kolei transandyjskiej. W miasteczku tym znajduje się Zamek na Górze Bony (ruina) zrekonstruowany u nas tak jak wyglądał w czasach świetności.

1805

Rok powstania liceum

10

Czas trwania nauki (lat)

1836

Rozlokowanie seminarium

Bachczysaraj

Pałac chanów krymskich. Jeden z trzech tak dobrze zachowanych w Europie islamskich kompleksów pałacowych. Druga stolica tatarów krymskich wywodzących się od Złotej Ordy założonej przez wnuka Czyngis Chana. To z Chanatem Krymskim Rzeczpospolita toczyła wojny przez długie lata. To do tego miejsca posłował Jan Skrzetuski w powieści Henryka Sienkiewicza Ogniem i Mieczem

1450

Rozpoczęcie budowy ok.

1736

Rok zniszczenia pałacu

1836

Wpis na listę UNESCO

Zbaraż

Zamek zbudowany w typie palazzo in fortezza. Słynne miejsce bohaterskiej obrony dowodzonej przez księcia Jeremiego Wiśniowieckiego przed wojskami powstania kozackiego Bohdana Chmielnickiego. Wbrew pozorom walki toczyły się przy obwarowaniach wokół zamku sięgających nawet ponad kilometr od samych murów zamkowych.

1620

Rok rozpoczęcia budowy zamku

1626

Rok ukończenia budowy zamku

1945

Częściowe zburzenie zamku

Dolina czasoprzestrzeni

Pozwoli nam dobyć podróż zarówno w czasie aż do okresu neolitu jak i w przestrzeni – przenosząc nas o Starożytnych Grecji i Rzymu. Będziemy mogli również zobaczyć jeden z cudów Świata Starożytnego, napotkamy tajemnice magii liczb, a przeróżne kamienie, skały, woda i natura uzupełniają całość pozwalając spędzić czas w niepowtarzalnym otoczeniu. Elementy wchodzące w skład Doliny Czasoprzestrzeni: Plac Antyczny, Plac Trzech Kultur, Plac Słowiański, Plac Grozy i Legend, Plac Skalny.

Cennik

Poznaj bliżej Dolię Czasoprzestrzeni !

Place zabaw kreatywnych

Place zewnętrzne, które dostarczą niesamowitych przygód! Spędzisz tu aktywnie czas na placu zabaw z tyrolką, tajemniczy labirynt dostarczy niezapomnianych wrażeń w poszukiwaniu wyjścia! Mega klocki – pobudzają wyobraźnię i kreatywność podczas tworzenia unikatowych budowli! W kopalni złota znajdziesz zaginiony skarb!

Cennik

Ponaj bliżej Place Zabaw Kreatywnych !

Dmuchany wodny plac zabaw

Dmuchany wodny plac zabaw to najlepsza z atrakcji na upalne dni. Przyniesie ochłodę i jednocześnie dostarczy niesamowitych wrażeń. Bo nie ma nic lepszego niż zabawa w wodzie! Nie zapomnijcie zabrać ze sobą kostiumów kąpielowych i kocyków, aby odpocząć w cieniu pod drzewkami. Dla miłośników słońca, mamy do dyspozycji plażę i leżaczki, gdzie możecie zażywać kąpieli słonecznych. Bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem naszego dmuchanego – wodnego placu zabaw. W upalne dni dzieci na dmuchanym wodny plac zabaw zapewni dzieciom niezłą frajdę i przyniesie trochę ochłody.

Regulamin zabawy

Nasz wodny plac zabaw !